Porządek nabożeństw

Niedziela: 10:00
Dni powszednie:
Środa, Sobota: 18.00

"Dziękujcie Panu, bo jest dobry, bo łaska Jego trwa na wieki..."

Nabożeństwa okresowe

• nabozenstwo Nabożeństwo Majowe W maju oddajemy Maryi cześć i należną chwałę poprzez nabożeństwa majowe.Matka Boża ciągle się o nas troszczy, ochrania, wstawia się za nami do Boga oraz wyprasza potrzebne łaski i dary. Darzy bezgraniczną miłością, która nie ma granic! Ona jest wspaniałym wzorem miłości i posłuszeństwa.
  • nabozenstwo Nabożeństwo Czerwcowe Czerwiec poświęcony jest Jezusowi Chrystusowi, którego właśnie w tym czasie czcimy w sposób szczególny w nabożeństwach dedykowanych Jego Najświętszemu Sercu. Nabożeństwo czerwcowe składa się z adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • nabozenstwo Nabożeństwo różańcowe Październik jest miesiącem poświęconym modlitwie różańcowej. We wszystkich katolickich kościołach gromadzą się wtedy wierni na wspólną modlitwę różańcową.
  • nabozenstwo Roraty W czasie całego Adwentu, odprawiane są Roraty. Są to Msze święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane bardzo wczesnym rankiem. Ich nazwa pochodzi od słów łacińskiej pieśni- „Rorate caeli desuper” („Spuśćcie rosę, niebiosa”).
  • nabozenstwo Droga Krzyżowa W piątki Wielkiego Postu adorujemy Chrystusa w Jego drodze na Golgotę. Tradycja odtwarzania Drogi Krzyżowej wywodzi się z Jerozolimy, nazwę tego nabożeństwa wprowadził w 1458 roku jeden z pielgrzymów do Ziemi Świętej - W. Wey.W Polsce Drogę Krzyżową zaczęto odprawiać w XVI wieku.
  • nabozenstwo Gorzkie Żale „Gorzkie żale” odmawiamy w niedziele Wielkiego Postu.Nabożeństwo to pojawiło się w XVIII wieku,i do dziś zachowało się staropolskie jego brzmienie.W śpiewanych pieśniach rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa oraz cierpienia Jego Matki, która wiernie towarzyszyła Mu podczas Drogi Krzyżowej.