parafia

parafia

Parafia Karwiany

2 Niedziela Wielkiego Postu B

Rzeplin, 25. lutego 2023 r.

1. Dziś, 25. lutego, niedziela „ Ad Gentes”. Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Pomóżmy polskim misjonarzom. Przed kościołem zbiórka ofiar dla polskich misjonarzy.

2. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w Karwianach w środę o godz. 17.30. po Drodze Krzyżowej Msza święta.
W Rzeplinie w piątek o godz. 17.30. po Drodze Krzyżowej Msza święta.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele, w Karwianach po Mszy świętej o godz. 10.00. W Rzeplinie o godz. 16.00. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Porządek Mszy świętych w tygodniu:, w Rzeplinie: w poniedziałek o godz. 8.00. we wtorek, czwartek, piątek o godz. 18.00. w Karwianach, w środę i w sobotę o godz. 18.00.
W niedzielę, 3. marca w Rzeplinie o godz. 8.00.,12.00. W Karwianach o godz. 10.00.

4. Dziś, 25. lutego Mszy św. o godz. 14.00. Nie będzie Mszy św. dla młodzieży w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież bierze udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Msza św. sprawowana będzie w niedzielę 10. marca o godz. 14.00.

5. Msza św. dla dzieci klas trzecich i ich Rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii św. w niedzielę, 3. marca o godz. 14.00. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa..

6. Pierwszy piątek miesiąca, 1. marca, od godz. 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
Pierwsza sobota miesiąca, 2. marca, o godz. 8.30. Nabożeństwo pierwszo - sobotnie, jako wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, po nabożeństwie Msza święta.
W niedzielę, 3. marca,  po Mszach św. o godz. 10.00. i 12.00. zmiana tajemnic  Różańca świętego.

7. Codziennie przed Mszą świętą okazja do spowiedzi świętej.

8. Kancelaria parafialna czynna: we wtorek i w piątek od godz. 19.00. do 20.00.

9. Caritas przygotowała skarbonki dla rodzin na ofiary wielkopostne dla ubogich. Skarbonki znajdują się na stoliku, obok prasy katolickiej.

10. W zakrystii można nabyć świece i baranki paschalne Caritas na stół wielkanocny. Jest to nasz dar serca dla najuboższych.

11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, Mały Gość Niedzielny.

12. W imieniu Parafian dziękuję za przygotowanie świątyni mieszkańcom Rzeplina i Karwian. Parafian i Dobrodziejów polecam w modlitwach Bogu Wszechmogącemu.

13. Wszystkim Parafianom, Gościom, Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Składam najlepsze życzenia świętującym imieniny, urodziny i jubileusze.

Wielki Post trwa… Do końca roku wydaje się daleko 310 dni.

Aktualności katolickie

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl

Abp Fulton Sheen uratował nasze nowonarodzone dziecko
Bonnie i Travis Engstrom dowiadują się, że kolejny raz zostaną rodzicami. W trakcie oczekiwania na dziecko odkrywają kazania abp. Fultona Sheena. Jednomyślnie postanawiają nadać dziecku imię na cześć arcybiskupa. Nie wiedzą jeszcze wtedy, że to jego wstawiennictwo uratuje życie ich maleństwa... W każdą środę Wielkiego Postu chcemy zachęcać Was do wielkiej modlitwy za dzieci zagrożone aborcją oraz ich matki, a także za nienarodzonych i ofiary aborcji.

Opublikowane dnia: 28-02-2024 12:28

Za jaką wielkością podążam w swoim życiu?
Rozważania do Ewangelii Mt 20, 17-28.

Opublikowane dnia: 28-02-2024 12:28

Dziś Jezus po raz trzeci zapowiada uczniom swoją śmierć
W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

Kapłan oświecony
Duchowny, uczony, patriota – te trzy krótkie słowa określają wielką postać ks. Hugona Kołłątaja. Myli się jednak ten, kto tego renesansowego człowieka zamknie w sztywnych ramach.

Opublikowane dnia: 28-02-2024 12:28

"Dziękujcie Panu, Bo Jest Dobry, Bo Łaska Jego Trwa Na Wieki..."