16. niedziela zwykła B

Rzeplin, 21. lipca 2024 r.

1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła wspominamy:

·      w  poniedziałek, 22 VII - święto św. Marii Magdaleny.
·      we wtorek, 23 VII – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
·      w środę, 24 VII - św. Kingę, dziewicę.
·      w czwartek, 25 VII – święto św. Jakuba apostoła.
·      w piątek, 26 VII – św. Joachima i Annę.

2. Porządek Mszy św. w Rzeplinie od poniedziałku do piątku o godz. 8.00.w Karwianach, w sobotę o godz. 18.00.
W niedzielę, 28 VII : w Rzeplinie o godz. 8.00. i 12.00.W Karwianach o godz. 10.00.

3. Codziennie przed  Mszą świętą okazja do spowiedzi świętej.

4. Kancelaria parafialna czynna: we wtorek i piątek od godz.19.00 do godz. 20.00.

5. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, Mały Gość Niedzielny.

6. W imieniu Parafian dziękuję za przygotowanie świątyni  mieszkańcom Szukalic i Karwian i za kwiaty przy ołtarzu. Parafian i Dobrodziejów polecam w modlitwach Bogu Wszechmogącemu. Bardzo proszę, by w przyszłą  sobotę trudu sprzątania kościoła podjęła się kolejna rodzina z Szukalic.

7. Wszystkim Parafianom, Gościom , Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Składam najlepsze życzenia świętującym imieniny, urodziny i jubileusze.

W liturgii trwa okres zwany zwykłym. Do końca roku zostało 163 dni.

<< Wstecz 1 2 3 Dalej >>

Znieważona świętość
Brakuje mi słów, by opisać to, co zobaczyłem. Jestem wdzięczny tym, którzy ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich w Paryżu umieli nazwać konkretnie – jako przejaw patologii i dyskryminacji. I niech nikt mi nie odbiera głosu w tej sprawie – milczeć nie będę! I niech nikt nie mówi: po co ksiądz się odzywa? Czy zawsze musi być pierwszy? Pierwszy nie. Pierwszym był, jest i będzie Chrystus, któremu pragnę służyć i którego pragnę nieść zgodnie ze swoimi talentami i słabościami.

Opublikowane dnia: 27-07-2024 15:24

Jak w Kościele wybierani są biskupi?
O tym, kto zostanie nowym biskupem diecezjalnym decyduje wyłącznie papież – powiedział PAP znawca prawa kanonicznego ks. prof. Wojciech Góralski. Zaznaczył, że wybór poprzedzają szerokie konsultacje przeprowadzane z zachowaniem tajemnicy.

Opublikowane dnia: 27-07-2024 15:24

Nie chodzi tylko o tego policjanta
Policjant, który nie wpuścił posłanek Koalicji Obywatelskiej do strefy zamkniętej przy granicy usłyszał zarzuty karne i będzie odpowiadał przed sądem.

Opublikowane dnia: 27-07-2024 15:24

Sieję – ale czy dobro, czy zło?
Rozważania do Ewangelii Mt 13, 24-30.