parafia

parafia

Parafia Karwiany

16. niedziela zwykła B

Rzeplin, 21. lipca 2024 r.

1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła wspominamy:

·      w  poniedziałek, 22 VII - święto św. Marii Magdaleny.
·      we wtorek, 23 VII – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
·      w środę, 24 VII - św. Kingę, dziewicę.
·      w czwartek, 25 VII – święto św. Jakuba apostoła.
·      w piątek, 26 VII – św. Joachima i Annę.

2. Porządek Mszy św. w Rzeplinie od poniedziałku do piątku o godz. 8.00.w Karwianach, w sobotę o godz. 18.00.
W niedzielę, 28 VII : w Rzeplinie o godz. 8.00. i 12.00.W Karwianach o godz. 10.00.

3. Codziennie przed  Mszą świętą okazja do spowiedzi świętej.

4. Kancelaria parafialna czynna: we wtorek i piątek od godz.19.00 do godz. 20.00.

5. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, Mały Gość Niedzielny.

6. W imieniu Parafian dziękuję za przygotowanie świątyni  mieszkańcom Szukalic i Karwian i za kwiaty przy ołtarzu. Parafian i Dobrodziejów polecam w modlitwach Bogu Wszechmogącemu. Bardzo proszę, by w przyszłą  sobotę trudu sprzątania kościoła podjęła się kolejna rodzina z Szukalic.

7. Wszystkim Parafianom, Gościom , Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Składam najlepsze życzenia świętującym imieniny, urodziny i jubileusze.

W liturgii trwa okres zwany zwykłym. Do końca roku zostało 163 dni.

<< Wstecz 1 2 3 Dalej >>

Aktualności katolickie

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl

Historyczna decyzja Watykanu
W Fontanelle di Montichiari można doświadczyć autentycznej pobożności maryjnej związanej z duchowym doświadczeniem Pieriny Gilli.

Opublikowane dnia: 21-07-2024 14:20

Mało kto trafia tu z własnej woli, wielu zostaje na resztę życia
Anonimowi Alkoholicy to taka wspólnota, do której mało kto trafia z własnej woli; wiele osób zostaje w niej jednak na lata, dziesięciolecia, na resztę życia – powiedział PAP psycholog, terapeuta, powiernik klasy A wspólnoty Anonimowych Alkoholików Andrzej Bujkowski.

Opublikowane dnia: 21-07-2024 14:20

Dajmy językowi się rozwijać, ale nie głośmy chwały feminatywów
Dajmy językowi się rozwijać, ale nie głośmy chwały feminatywów, bo przecież nie na tym polega nasz stosunek do płci – powiedział PAP prof. Jerzy Bralczyk, językoznawca.

Nowenna do św. Szarbela
Nowennę można rozpocząć w dowolnym czasie. Uroczyście jest odprawiana w klasztorze w Annai jako przygotowanie do trzeciej niedzieli lipca, głównej uroczystości poświęconej świętemu Szarbelowi, na pamiątkę jego święceń kapłańskich 23 lipca 1859 roku.

Opublikowane dnia: 21-07-2024 14:20

"Dziękujcie Panu, Bo Jest Dobry, Bo Łaska Jego Trwa Na Wieki..."